O nás

Čo znamená RAW strava ?

Raw food v preklade znamená živá, surová strava. Zahŕňa ovocie, zeleninu, bylinky, klíčky, oriešky, semienka, teda všetky produkty výlučne rastlinného pôvodu. Všetky plodysa však konzumujú v surovom stave a bez tepelnej úravy. Raw strava totiž vychádza z poznania, že zahriatie nad 42 stupňov Celzia ničí v potravinách prirodzene sa vyskytujúce vitamíny, enzýmy, minerály a ďalšie výživné látky.

Komu by sa zdalo, že Raw jedálniček nemôže byť taký pestrý ako napríklad jedálniček ľudí „mäsožravcov“, veľmi sa mýli. Raw strava totiž ponúka bohaté menu a takmer každé jedlo sa dá pripraviť aj v zdravšej „surovej“ verzii. Aj v Raw kuchyni platí, že fantázií sa medze nekladú! Jediným rozdielom je, že sporák, trúbu, pec či mikrovlnku vymeníte za odšťavovač, smoothie maker, robot, mixér, sušičku či klíčidlo. Suroviny sa totiž spracúvajú mletím, sušením priamo na slnku alebo v sušičkách, mixovaním, mrazením či chladením. Kombinovaním jednotlivých ingrediencií vedia Raw kuchári vyčarovať naozaj luxusné jedlá, dezerty a zdravé osviežujúce nápoje ako napríklad ovocné, či zeleninové smoothies, Raw chlieb, množstvo nátierok rôznych chutí, špagety, Raw burgre, hranolky, či dokonca pizzu.

My sme si však z Raw stravy vybrali to najsladšie čo ponúka to ponúkame Vám – Raw dezerty.

V čom sú naše Raw torty výnimočné oproti klasickým pečeným?

Väčšina ľudí, ktorí chcú zdravo žiť, schudnúť alebo sa udržiavať vo forme, „stroskotá“ kvôli tomu, že si nevie odoprieť SLADKOSTI. Ale iba málo z nich vie, že to ani nie je nutné. Stačí keď zvolia zdravšiu, ľahšiu a menej kalorickú voľbu v podobe RAW sladkostí. Stačí nahradiť tučné margaríny, bielu múku, šľahačku, smotanu, vajcia a kalorické plnky klasických toriet ovocím, orechmi, ďatľami, 100% kakaom či kokosovým olejom. Stačí vymeniť cukor za med či agáve sirup a môžete si dopriať sladkosti bez výčitiek.

Všetky naše Raw torty a zákusky sú totiž vyrobené BEZ cukru, múky, lepku, laktózy a živočíšnych produktov. Hlavnými ingredienciami sú orechy, ďatle, semienka, 100 % bio kakao, kokosový olej, ovocie a mnoho ďalších zdravých surovín výlučne rastlinného pôvodu.

Preto si ich okrem vyznávačov zdravej stravy môžu dopriať aj ľudia, ktorých samotný organizmus vo forme choroby odmieta múku, či mliečne výrobky, a to Celiatici alebo tí, ktorí trpia intoleranciou na laktózu.

Aj pri výrobe toriet platí hlavné pravidlo Surovej stravy, a teda, že torty neprechádzajú žiadnou tepelnou úpravou, a preto si suroviny zachovávajú svoju pôvodnú štruktúru a výživovú hodnotu, ktorá sa pečením nad 42 stupňov Celzia stráca.

Galéria

Raw torty

Máte záujem o tortu v inej variácii, s inými ingredienciami?
Kontaktujte nás telefonicky na číslach 0902 873 309 alebo vyplňte nasledujúci formulár.